Uživatel nepřihlášen
GEEKOLOGY & NERDONOMETRY: FOR GAMERS BY GAMER
RSS kanál blogu
Píše: Playman - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.
GEEKOLOGY & NERDONOMETRY: FOR GAMERS BY GAMER

Quo vadis FALLOUT 4?

Čtvrtek 10.3.2016 06:45 - Autor: Playman
To se mi líbí

Quo vadis FALLOUT 4?Vítej! Tak ty chceš do pustiny jo?! Ty si troufáš, víš to místo není tak bezpečný jako starý dobrý valut, sladký domov. Musíš vědět několik věcí, než se vydáš tam ven. Do nehostinné pustiny, do kráteru utvořeného atomovým výbuchem. Tam, kde na každém kroku číhá nebezpečí v podobě mutantů, super mutantů, ghůlů, robotů, létajících potvorách? Tak to musíš vědět několik základních věcí, nuže poslouchej.


1)      Základ tvoří tvůj osobní pib boy: Byl vytvořen firmou RobCo, neplést s robokopem! Zpravidla se dává na ruku, ukazuje všechny staty i mapu, je to zkrátka a dobře nepostradatelný pomocník.


2)      Kdo není s námi, je proti nám. Je záhodno si zvolit dobře perky, hlavně hackování usnadní cestu dále. Je zadobře plnit nejrůznější úkoly a tvořit si tak nové přátele!

3)      Sbírej zátky. Pamatuj: Komu se nelení, tomu se zelení. ČÍM více budeš vlastnit, tím lépe a zvyšuje se tvoje šance na přežití. Lepší gear a zbraně. Prostě sbírat všechno harampádí, téměř vše jde prodat – tak na to pamatuj.

4)      S.P.E.C.I.A.L. je výběr charakterových vlastností vaší postavy které si zvolíte na začátku hry jde o: SÍLU, VNÍMAVOST, VYTRVALOST, CHARISMA, INTELIGENCE, HBITOST, ŠTĚSTÍ. Zvolením těchto klíčových elementů vám následně dovoluje podle zvoleného počtu u jednotlivého elementu zvolit Perky.


Úkoly jsou ve Falloutu 4 rozmanité, někdy to ani nejsou úkoly (či questy chcete-li), ale prosté události které můžete ovlivnit. Např. se vás zeptá robot zda věříte, že robot může milovat. Pokud odpovíte že ano, (spoiler incoming v Daimond City) tak při příští návštěvě uvidíte, jak se chlap žení s robot(ehm)kou.  Questy se dělí na hlavní, související s hlavní dějovou linkou hry a ty vedlejší. Hlavní dějová linka Fallouta 4 se dělí na 3 části.

 1. Část: sestává z celkem 5ti úkolů. SPOILER:
  Spoiler: Přečíst

  1. Out of Time 2. Jewel of the Commonwealth 3. Unlikely Valentine 4. Getting a Clue 5. Reunions

 2. Část: Obsahem se stává pětice dalších úkolů. SPOILER:
  Spoiler: Přečíst

  1. Dangerous Minds 2. The Glowing Sea 3. Hunter/Hunted 4. The Molecular Level 5. Institutionalized

 3. A poslední část zkoumá příběhy okolo místa zvaném The Institute. Ve spoileru bude nastíněno více. SPOILER:
  Spoiler: Přečíst

  Act 3 začíná když the přeživší položí první kroky do " The Institute."

Jaká jsou negativa Falloutu 4? 1) nosnost vaší postavy není neomezená (navyšuje se sílou a power armorem) 2) Hra neběží pod DirectX 12. 3) DLC politika kdy Fallout 4 Season Pass stojí v bratru nekřesťanských 50 euro, na Xzone 799 Korun, to je pomalu jako celá nová hra. To by museli dodat ale hodně obsahu. Z novinek na zingu jsem zatím nevyčetl jaký obsah má být, oni to pravděpodobně ještě ani neoznámili. 4) Já toto neberu jako zápor, někteří však ano; Osekání dialogových možností. Mě tento přístup přišel k duhu a vyhovuje mi,  jsou ale tací, kteří mají čistě záporný názor a je legitimní, tak ho zde uvádím.


Podívám- li se na hru Fallout 4 ze všech světových stran, tak mi vychází, co tato hra splňuje (nejprve to beru ze široka): Akční ✓Check; RPG v omezené rovině ✓Check; Zábavná ✓Check; Stavění svého přístřešku (všeho co vás napadne od postelí až po obrané turety či generátory elektřiny) ✓Check; Slušný prostor pro objevování ✓Check!

Kvalitativně z mého pohledu hra nabízí od prvního místa – tedy od nejvyšší porce, až po tu nejnižší: !PŘÍBĚH<HRATELNOST<AKČNÍ FEELING<SOUNDTRACK<RPG FEELIKE! (můj názor). Jo a jestli hru doporučuju? Já jo, mě hra baví – prolézám každej kout a ani po 25 hodinách hraní není hra dohraná a vydrží mi ještě dlouho. Uvidíme jak budu hodnotit po dohrání.

Playman

Tisk
Hodnocení:
( Zbývají 3 hlasy pro zveřejnění hodnocení ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku Quo vadis FALLOUT 4?
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
Playman     FireWolf: OKPlaymanplayman62    22.3.2016 20:57 Playman

Tento komentář obsahuje spoilery. Zobrazit v čitelné podobě SverJbys: BX FireWolf: OK

FireWolf   5x   Některé části bych tu zcela vynechal. Především ten výpis úkolů je úplně zbytečný a nikomu to nic neřekne ani to nikoho nijak neobohatí. Textu by pomohlo lepší formátování, víc si s tím pohrát (např. u záporů to dát po jednom na jeden řádek, hezky s odrážkami nebo ponechat ono číslování) . Taky si nejsem jistý, jestli to mají být dojmy nebo recenze, nějak se ti to míchá dohromady, jako bys ani ty sám nevěděl, co to má být.

No a pak tu jsou gramatické chyby, překlepy a další chyby. Pib boy, robokop (no fuj) , Daimond City (předpokládám, že to má být Diamond, ale můžu se mýlit) , obrané...
Tyhle zobáčky (<) máš obráceně. Pokud tedy platí ta předchozí věta, že první položka je nejdůležitější a poslední nejméně.

No a nakonec mě dost rozesmál zápor ohledně DirectX 12 :D To snad ani nemyslíš vážně, ta hra se vyvíjela několik let, když žádný DX12 neexistoval. Pak mě taky dostal ten zápor ohledně nosnosti, což je věc, která je u každé Bethesdí hry stejná - je omezená a je to logické. Člověka to nutí, co nosit a co ne a hry od Bethesdy jsou tímhle pověstné a prostě to k nim patří. Možná by si to chtělo příště ujasnit, jestli budeš psát více o svých pocitech ze hry nebo rozebírat fakta.
FireWolffirewolf28784
    10.3.2016 10:11
FireWolf

Některé části bych tu zcela vynechal. Především ten výpis úkolů je úplně zbytečný a nikomu to nic neřekne ani to nikoho nijak neobohatí. Textu by pomohlo lepší formátování, víc si s tím pohrát (např. u záporů to dát po jednom na jeden řádek, hezky s odrážkami nebo ponechat ono číslování) . Taky si nejsem jistý, jestli to mají být dojmy nebo recenze, nějak se ti to míchá dohromady, jako bys ani ty sám nevěděl, co to má být.

No a pak tu jsou gramatické chyby, překlepy a další chyby. Pib boy, robokop (no fuj) , Daimond City (předpokládám, že to má být Diamond, ale můžu se mýlit) , obrané...
Tyhle zobáčky (<) máš obráceně. Pokud tedy platí ta předchozí věta, že první položka je nejdůležitější a poslední nejméně.

No a nakonec mě dost rozesmál zápor ohledně DirectX 12 :D To snad ani nemyslíš vážně, ta hra se vyvíjela několik let, když žádný DX12 neexistoval. Pak mě taky dostal ten zápor ohledně nosnosti, což je věc, která je u každé Bethesdí hry stejná - je omezená a je to logické. Člověka to nutí, co nosit a co ne a hry od Bethesdy jsou tímhle pověstné a prostě to k nim patří. Možná by si to chtělo příště ujasnit, jestli budeš psát více o svých pocitech ze hry nebo rozebírat fakta.

O autorovi blogu

Playman
Playman
Muž, 27 let, CZ (Praha)

Z her bych vypíchnul zase jenom žánry, protože by to jinak bylo na dlouho, ani bych to nebyl schopen všechno vypsat. Hraju opravdu všechno! Od onlinovek až po RPG, závodní hry (NFS,Colin McRae) a samozřejmě nesmím opomenout ten základ, což jsou u mě hry akční. Žánr mého srdce, byl, je a vždy bude žánr RPG her. Ještě pár drobností zde zmíním. Rád cestuji, poslední cesta byla do Egypta, možná budu i nějákou tu chvilku v zahraničí pracovat. Tak zdar všem dobrým pařbám a ať nás dobré hry naplńují a pořad Indian pořát společně s nimi.

"Snad mi neodejte opět grafická karta. Technological master Ing. ->>> send me PM or EMAIL.

Moje PC:

Thermaltake Level 10 GT Snow Edition, Intel Core i7-2600K,chladič: Noctua NH-C14S,  Kingston: 16GB 1866MHz DDR3 CL10 DIMM (Kit of 2) HyperX FURY Red Series , dříve: GAINWARD GTX970, NYNÍ: Grafická karta SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX 470 8GB, Zdroj: ARCTIC Cooling Fusion 550, 550W. ASRock Z68 Pro3-M

skříň specifikace: www.thermaltake.com/products-model_Specification.aspx?id=C_00001788

Nově Sluchátka:HyperX Cloud II Gaming Headset, staré: Koss RUK50

Klávesnice: Func KB-460.

NEJVÍCE SE TĚŠÍM NA TYTO HRY: (v roce 2017)

READY OR NOT -Velmi zajímavá hra, která má potenciál.

„Má to být duchovní nástupce SWAT 4“


1) měla by být TOP: Kingdom Come: Deliverance (Aby se člověk bál číst názory druhých na Daniela Vávru).

2) Prey - Snad už to konečně vydají, tahle hra měla vždy smůlu. Edit: (v roce 2017 vydáno).

Cyberpunk 2077

Tahle hra bude pecka! Celkově očekávání jedné herní dekády.

XCOM 2 - již vyšlo a prosím zakažte hraní této hry, nejnávykovější hra pod sluncem! Pozor, hrajte jen na vlastní nebezpečí!

Uvidíme...

*last edited 30.10.2016

Playman.

 

P.S. OKÉNKO HER KTERÉ MĚ NEJVÍCE ZAUJALY A PO DOHRÁNÍ DOSTALY:

 

The Witcher 3: Wild Hunt, L.A. Noire,  Blues and Bullets

Life is Strange ,,(Po prvním spuštění mě hra neoslovila, vrátil jsem se k ní až za rok a dohráno)

 

♥Mafia: The City of Lost Heaven navždy v našich srdcích...♥

 

禅Zing.cz禅

 

Ikdyž podobnou hudbu zrovna neposlouchám, tohle je fakt dobrý a Karel Janoušek musel být borec! :-D

 

 

... zde pokračujte v psaní ...

 

info o něm koho by to zajímalo - vypůjčené:
„Maršál RNDr. Karel Janoušek (30. října 1893, Přerov -- 27. října 1971, Praha) byl československý voják, člen prvního a druhého odboje a vězeň komunistického režimu. V první světové válce bojoval v řadách Československých legií v Rusku, za druhé světové války organizoval tvorbu československých leteckých jednotek v RAF. Krátce po únorovém převratu byl nejprve přeložen do výslužby a později jej Státní bezpečnost vyprovokovala k pokusu o emigraci, při kterém jej zatkla. V následném vykonstruovaném procesu byl odsouzen nejprve k 18 letům těžkého žaláře, degradaci na vojína, ztrátě akademického titulu a vyznamenání. Po několika od

Edited byValentýn 2018 (∩`-´)⊃━☆゚.*・。゚
Založit herní BLOG