Uživatel nepřihlášen
GEEKOLOGY & NERDONOMETRY: FOR GAMERS BY GAMER
RSS kanál blogu
Píše: Playman - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.
GEEKOLOGY & NERDONOMETRY: FOR GAMERS BY GAMER

Mafia III +půlnoční prodej, první pohled

Středa 12.10.2016 16:31 - Autor: Playman
To se mi líbí

Mafia III +půlnoční prodej, první pohledMafia. Srdcová záležitost. Pro mě hra, kterou miluju celou svou duší až do morku kostí. Co na třetí díl série říkám a jaký byl půlnoční prodej této hry? To vše se dozvíte v dnešním článku.

Minusy hry


-          Cower mechanika je na docela špatné úrovni

-          Nerozumím tomu proč např. nejdou přelézat zdi a některé části hry jsou striktně koridorové.

-          Když vjedete s autem do vody, umřete. Nelze z něj vylézt a plavat. Toto negativum se mi stalo pouze jednou jedinkrát, takže vlastně neplatí.

-          Absolutně chybí savy *checkpointy, opět, nwm proč tomu tak je. Je otrava, pokud jste v jedné misy ty prostitutky osvobodili a pak vám hra spadne a vy musíte všechno odznova, mluvit se všema charakterama zase znova a až poté dělat to misi zase znovu, TO JE OTRAVA, to tam fakt nemá být!

Malé plus mají za to, že když jste v garáži, rádio vám nehraje zcela přesně. Stejně tak jako v reálu. Filmečky se autorům vážně povedly, osobně jsem si při jejich sledování rochnil blahem.


Hra vám dává informace postupně, jak dále postupujete v příběhu, tak dále se dostáváte k dalším dílům skládanky, až vám z toho postupně vyjde ucelená mozaika, či ucelený obrázek chcete-li. Celý twist příběhu je většině hráčů již dopředu znám z dřívějších trailerů a herních videí a sice nepovedená /spoiler alert* vražda hlavního hrdiny Lincolna Claye a vyvraždění celé jeho imaginární rodiny, což vyústí v jediné a sice; vendetu Lincolna Claye. Lincoln se bude postupně snažit o zlikvidování celé Marcanovi společnosti.

Je to čistá hratelnostně hra říznutá s The Godfather, tedy prvním i druhým dílem. Vývojáři jakoby se inspirovali čistě Kmotrem a věci, co šly udělat v Mafii II. Nyní udělat nejdou. Nejde nejenom natankovat, umýt auto, prostě nic. V současnosti nevíme co přidají jako DLC ale doufejme, že tento neutěšený stav časem změní.

Nerozumím tomu, jak někteří redaktoři na herním poli – mohou ohodnotit jako skvělou hru koridorovou, nudnou a stále se opakující střílečku. Tato hra je z jejich pohledu nejen nadprůměrná ale i skvělá (8z10), naproti tomu, Mafia III má mnoho hratelnostních principů jakož i chyb, to bezesporu ale je to hra v otevřeném světě, ve kterém se můžete volně pohybovat jak je libo, takže je pochopitelné, že se nějaká chyba objeví. Tu samozřejmě časem opraví, budou-li se o ni starat a já věřím, už jenom pro jejich vlastní dobro, že ano – hru opraví. Strhat hru jenom pro to, že má hloupou AI (umělou inteligenci) protivníků a repetitivně pojaté úkoly typu zabij, obsaď / přiděl a tak pořád do kola, to samozřejmě můžete. Je to váš subjektivní názor, vaše subjektivní recenze.

Tu AI bych ještě toleroval, byť za dva roky plného vývoje, bych si přiznávám představoval mnohem lepší. Shrňme si to: První díl Mafia: The City of Lost Heaven měla na svou dobu AI nejlepší. Druhý díl dopadl stále ještě v tomto směru dobře, standardně. A Mafia III? Nepřátelé jsou jako ovce na porážku. Můžete je klávesou q drtit, klidně triple kill v řadě. AI bez života, nechovají se ani jako lidi. ALE CO NETOLERUJI JE NUDNÉ MĚSTO! A dokonce aby to udělali ještě

absurdnější, VĚCI CO FUNGOVALI VE DRUHÉM DÍLE, nefungují v tom následujícím třetím! Pryč je myčka aut, opravna aut (kde jste si mohli měnit licenční značky a barvu karoserie, příp. kola a tunit motor a výkon) pryč! Město mělo být podle slibů živé a mnohem lepší! A oni to takhle zkazí. Proč tam nedali obchody se zbraněmi kde by jste ty zbraně mohli krást a zpřístupňovat si je? Takhle veškeré zbraně musíte řešit přes Casandřina poskoka neboli přes vysílačku a dodávku se zbraněmi! Ano je to pohodlné řešení, amíkovského stylu. Ale každý z těch 130 čechů co na hře pracovali by se měli stydět, že nedokázali prosadit a dát do hry více hratelnostích prvků, které by hru oživilo hlavně to město je takto absolutně holé, bez života, skoro mrtvé.

Ale co mají uděláno dobře; filmečky a cutscény! Jsou parádní a zatím mě ani jedna část nezklamala. Mám nahráno zatím 19.5 hodiny, píše steam. Spoiler: "Prohodil jsi Derazia oknem jeho apartmánu" Zde jsem skončil.

*opět sběr playboy jako ve dvojce
*opět sběr playboy jako ve dvojce
*opět sběr playboy jako ve dvojce
*opět sběr playboy jako ve dvojce

Na recenzi to ještě není, nicméně na první dojmy ano! Hru hodnotím jako dobrou, i přes své chyby, tupou AI, není co dělat ve městě, (jak se bavit mimo vedlejších úkolů), ale to nemá zvládnuté ani GTA V.

Půlnočka v Xzone


V noci 6.října na 7. října proběhla v Xzone, herní obchod, akce prodeje hry Mafia III. Čekal jsem v té zimě dvě a půl hodiny. Našli se i tací, co čekali od rána, tedy celých 12 hodin. Někteří pokládají za čiré bláznovství čekat na cokoli, byť i jedinou minutu, v tomto nečase. A raději se prospí a pro hru si přijdou až druhý den, nebo ještě lépe, nikam nechodí a hra jim přijde digitálně. Chápu obě strany. Pocity ve skrze pozitivní mám z té akce, jenom si dovolím jedno rýpnutí, ono by je zabilo pouštět ty lidi o pár minut dříve? Ale to zas tak nevadilo. A byl tam i Ondřej Broukal z bývalého game page. Razím takový názor, že pokud je to má oblíbená hra, na kterou se těším roky dopředu, tak právě takováhle akce má své opodstatnění. Pro příště bych uvítal, pokud by se bonusové předměty nedávali pouze na základě toho, kdo dřív přijde, ten dřív bere, ale také na základě soutěží, třeba vědomostních. Ale chápu, že při takovém množství lidí by to šlo jen ztuha, buďme realitsti.

A na závěr, pro ty co neví co s pěnězma, hoďte si do googlu či seznamu: „Podpořte Klokánky – pánská trika s motivem Matěje Rupperta“ A nákupem podpořte dobrou věc! Sám jsem 2 kusy nakoupil. „Fond ohrožených dětí. Dětem v nesnázích pomáhají už 26 let a v celkem 16 zařízeních po celé republice se tak „klokaní“ tety starají o více než 350 dětí. Klokánky jsou státem financovány jen ze 70 % a zbylých 30 % je třeba získat jinde.“ Proto jsem je podpořil i já a tuhle zmínku mi odpusťte ale musel jsem to zmíňit, když je to pro dobrou věc! A recenzi na Mafii III. Očekávejte brzy. Ale koukám, že se s Mafií III. Na blozích roztrhl pytel.

Tisk
Hodnocení:
( Zbývají 3 hlasy pro zveřejnění hodnocení ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku Mafia III +půlnoční prodej, první pohled
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
Virus   1x   Teda draku ty jedeš. :-DVirusvirus7406    15.10.2016 21:13 Virus

Teda draku ty jedeš. :-D

killjezor člen redakce   2x   K té půnočce. My jsme třeba v Ově měli v průběhu večera několik vědomostních soutěží a za odpovědi se dávaly dárečky. Takže někteří je měli i o pár hodin dříve a i ti z konce fronty.
Jinak pouštět do prodejny se asi může, prodávat bohužel ne :-( Takže když si tam vleze 20 lidí, budou se po půlhodině střídat aby se zahřáli všichni? To fakt nejde...
killjezorkilljezor26380
    12.10.2016 20:42
killjezor

K té půnočce. My jsme třeba v Ově měli v průběhu večera několik vědomostních soutěží a za odpovědi se dávaly dárečky. Takže někteří je měli i o pár hodin dříve a i ti z konce fronty.
Jinak pouštět do prodejny se asi může, prodávat bohužel ne :-( Takže když si tam vleze 20 lidí, budou se po půlhodině střídat aby se zahřáli všichni? To fakt nejde...

FireWolf   9x   Ten tvůj text vůbec nedává smysl, strašně těžko se čte a ještě hůře se v něm orientuje. Skáčeš od jednoho tématu k druhému, věty na sebe nenavazují, máš tam hromadu gramatických chyb a neexistujících slov. Nevím, proč na začátku vypisuješ v bodech mínusy, když pak plusy takhle nikde vypsané nemáš. A i přes to vyznění toho nakonec napíšeš, že je to vlastně dobrá hra, i když text mluví o opaku.

A tohle už prosím nikdy nedělej. Budu ti citovat tu větu: "Když vjedete s autem do vody, umřete. Nelze z něj vylézt a plavat. Toto negativum se mi stalo pouze jednou jedinkrát, takže vlastně neplatí. " Pokud to neplatí, tak se o tom zmiň jen v textu, ale ne v celkových mínusech. Vážně bys na tomhle všem měl aspoň trochu zapracovat.
FireWolffirewolf28784
    12.10.2016 17:44
FireWolf

Ten tvůj text vůbec nedává smysl, strašně těžko se čte a ještě hůře se v něm orientuje. Skáčeš od jednoho tématu k druhému, věty na sebe nenavazují, máš tam hromadu gramatických chyb a neexistujících slov. Nevím, proč na začátku vypisuješ v bodech mínusy, když pak plusy takhle nikde vypsané nemáš. A i přes to vyznění toho nakonec napíšeš, že je to vlastně dobrá hra, i když text mluví o opaku.

A tohle už prosím nikdy nedělej. Budu ti citovat tu větu: "Když vjedete s autem do vody, umřete. Nelze z něj vylézt a plavat. Toto negativum se mi stalo pouze jednou jedinkrát, takže vlastně neplatí. " Pokud to neplatí, tak se o tom zmiň jen v textu, ale ne v celkových mínusech. Vážně bys na tomhle všem měl aspoň trochu zapracovat.

O autorovi blogu

Playman
Playman
Muž, 27 let, CZ (Praha)

Z her bych vypíchnul zase jenom žánry, protože by to jinak bylo na dlouho, ani bych to nebyl schopen všechno vypsat. Hraju opravdu všechno! Od onlinovek až po RPG, závodní hry (NFS,Colin McRae) a samozřejmě nesmím opomenout ten základ, což jsou u mě hry akční. Žánr mého srdce, byl, je a vždy bude žánr RPG her. Ještě pár drobností zde zmíním. Rád cestuji, poslední cesta byla do Egypta, možná budu i nějákou tu chvilku v zahraničí pracovat. Tak zdar všem dobrým pařbám a ať nás dobré hry naplńují a pořad Indian pořát společně s nimi.

"Snad mi neodejte opět grafická karta. Technological master Ing. ->>> send me PM or EMAIL.

Moje PC:

Thermaltake Level 10 GT Snow Edition, Intel Core i7-2600K,chladič: Noctua NH-C14S,  Kingston: 16GB 1866MHz DDR3 CL10 DIMM (Kit of 2) HyperX FURY Red Series , dříve: GAINWARD GTX970, NYNÍ: Grafická karta SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX 470 8GB, Zdroj: ARCTIC Cooling Fusion 550, 550W. ASRock Z68 Pro3-M

skříň specifikace: www.thermaltake.com/products-model_Specification.aspx?id=C_00001788

Nově Sluchátka:HyperX Cloud II Gaming Headset, staré: Koss RUK50

Klávesnice: Func KB-460.

NEJVÍCE SE TĚŠÍM NA TYTO HRY: (v roce 2017)

READY OR NOT -Velmi zajímavá hra, která má potenciál.

„Má to být duchovní nástupce SWAT 4“


1) měla by být TOP: Kingdom Come: Deliverance (Aby se člověk bál číst názory druhých na Daniela Vávru).

2) Prey - Snad už to konečně vydají, tahle hra měla vždy smůlu. Edit: (v roce 2017 vydáno).

Cyberpunk 2077

Tahle hra bude pecka! Celkově očekávání jedné herní dekády.

XCOM 2 - již vyšlo a prosím zakažte hraní této hry, nejnávykovější hra pod sluncem! Pozor, hrajte jen na vlastní nebezpečí!

Uvidíme...

*last edited 30.10.2016

Playman.

 

P.S. OKÉNKO HER KTERÉ MĚ NEJVÍCE ZAUJALY A PO DOHRÁNÍ DOSTALY:

 

The Witcher 3: Wild Hunt, L.A. Noire,  Blues and Bullets

Life is Strange ,,(Po prvním spuštění mě hra neoslovila, vrátil jsem se k ní až za rok a dohráno)

 

♥Mafia: The City of Lost Heaven navždy v našich srdcích...♥

 

禅Zing.cz禅

 

Ikdyž podobnou hudbu zrovna neposlouchám, tohle je fakt dobrý a Karel Janoušek musel být borec! :-D

 

 

... zde pokračujte v psaní ...

 

info o něm koho by to zajímalo - vypůjčené:
„Maršál RNDr. Karel Janoušek (30. října 1893, Přerov -- 27. října 1971, Praha) byl československý voják, člen prvního a druhého odboje a vězeň komunistického režimu. V první světové válce bojoval v řadách Československých legií v Rusku, za druhé světové války organizoval tvorbu československých leteckých jednotek v RAF. Krátce po únorovém převratu byl nejprve přeložen do výslužby a později jej Státní bezpečnost vyprovokovala k pokusu o emigraci, při kterém jej zatkla. V následném vykonstruovaném procesu byl odsouzen nejprve k 18 letům těžkého žaláře, degradaci na vojína, ztrátě akademického titulu a vyznamenání. Po několika od

Edited byValentýn 2018 (∩`-´)⊃━☆゚.*・。゚
Založit herní BLOG