Uživatel nepřihlášen
GEEKOLOGY & NERDONOMETRY: FOR GAMERS BY GAMER
RSS kanál blogu
Píše: Playman - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.
GEEKOLOGY & NERDONOMETRY: FOR GAMERS BY GAMER

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna

Úterý 31.5.2011 23:58 - Autor: Playman
To se mi líbí

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna „Nechci, aby moje děti skočily na lep pouličním dealerům. To jim radši koupím jointa sám.“ - Johnny Depp. Pomyslného jointa nám dává ochutnat již od roku 2003. Bude fungovat jedna a tatáž věc již po čtvrté v řadě? Aneb jak tento rodinný spektákl dopadl? Zda se vyplatí návštěva kina, pro koho je tento film určen a jakým způsobem byl vyráběn. Jsou pravidelní návštěvníci Pirátů z Karibiku narkomani? To vše se nyní máte šanci dozvědět! Nuže, směle do toho ...

---úvod---

Vyčpělý Potenciál? ale, ale ...

Piráti z Karibiku. To byl již od svého vzniku doslova a do písmene revoluční film, který se stal opravdovým fenoménem a co do oblíbenosti doslova kraloval. Proč? No, především díky tomu, do jaké míry dokázal diváka zaujmout a pobavit. Jack Sparrow je bez velkých debat výjmečná postava. Pro některé více, (chápej to jsou všechna ta robátka, která celý film doslova milují, hlavně Jacka Sparrowa, ale pšššt, to je tajemství!) a některé méně (ano, to jsme my, ten zbytek dospěláků).

Hele a je to p*?

Některé scény se stávají ve filmovém průmyslu kultovními, jiné na to zkrátka nemají ani omylem, můžou být sice populární rok či dva ale za nějáký čas takzvaně vyčichnou a ztrácí své kouzlo, pokud tam teda nějáká kouzelná špetka kouzla vůbec je. Tyto scény poté mizí v písku zapomnění zvaného čas. Čas totiž dokáže prověřit kvalitu ze všeho nejlépe. Kdyby se mě někdo zeptal zda film stál za to, odpovím asi něco takového: "Byl tak na půl cesty, byl nemastný, neslaný ... Ale pár dobrých momentů tam bezesporu bylo"

Zábavných filmů které by dokázali zabavit celou rodinu je žalostně málo. Když se film zasekne na téže zápletce, co jeho prvotina, nedokáže se nikam posunout, nabídnout opět alespoň o něco málo více, není to to, proč jsme do kina vůbec chodili, vždyť jsme diváci a filmaři by nás měli hýčkat jako v bavlnce, nikoliv nás odbývat nekvalitnímy scénáři a hloupými, zdlouhavými, nepodstatnými dialogy.

Tedy pojďme si laskavě ujasnit priority. Souhlasím, že se do kina chodíme bavit. A na film jako Piráti z Karibiku se chodíme bavit dvojnásob více! Tak proč to proboha po čtvrté nefunguje? Vždyť ty hlášky měl tak zábavný! Kdo? No Jack přece!(nezoufejte, pár dobrých jich je i zde ale je jich jako šafránu, když však přijdou, zafungují bezvadně) No dobře, půjdu s pravdou ven, na mě zafungovaly jenom dvě.

„Nevstoupíš dvakrát do téže řeky.“

Co je to za hloupé přísloví, vždyť já rád sleduji jedno a to samé pouze v malých filmových obměnách!

Vážně? Vážně jste pro to, aby film popíral svou podstatu? Aby vám, potažmo nám divákům, filmový tvůrci nabízeli to samé, v krátkých časových intervalech a aby film neměl za úkol vás pobavit ale hlavně vydělat, zkasírovat a nazdar? Kolikrát to jste schopní vydržet, jednou, dvakrát či rovnou čtyřikrát?!

Filmový průmysl je dravý, to znamená, že je stěžejní si vydělat, na tom by nebylo ještě vůbec nic špatného ale když je celý film postavený na chatrné zápletce, plitkém ději a několik málo dobrých hereckých výkonů? Nesmrdí vám tady něco? Ano, je to touha po rejžování peněz. A když tato touha přeroste přes všechno ostatní? No, samozřejmě z toho nic kvalitního nemůžete být a to prosím z pravidla nikdy. Ba co hůř, tohle může být akorát tak nekvalitní, v lepším případě však průměrné.

Ohrané?

Ale kdepak chyba lávky! Téma pirátů a pirátského dovádění nebude ohrané nikdy! Ale tvůrci si musí uvědomit jeden zásadní fakt: Co mělo úspěch jednou, nemusí mít úspěch vždy a musí svou tvorbu posunovat dále. Musí si svoje místo na slunci obhájit kvalitou, jinak to půjde do kopru. Po shlédnutí jedničky jsem byl nadšený. Poté už to šlo z kopce. Možná by nebylo od věci přesídlit na trochu jiný příběh, nebo rovnou udělat nový film, na novém jméně, se stejným hvězdným hereckým obsazením.

---úvod--- Po předchozí značce vám dává tušit, o co jsem se asi v předchozích řádcích této recenze asi snažil, ano byl to úvod a několik základních věcí, co asi od filmu můžete očekávat, úvod to je pravda trochu neforemný a netradiční ale i v tom je slovo originalita hezké, nic není stejné, proto ani tato recenze se nebude držet zažitých standardů a zajetých kolejích ale půjde si pěkně svou cestou dojmů...

Nuže, začněme! Kamera,Klapka,  a JEDEM!

Tentokráte se režiserského kormidla ujímá režisér Rob Marshall. Ano, tušíte správně, filmy jako Gejša či Chicago moc s bombastyckými spektákly nekorespondují. Není všechno zlato co se třpytí. Tento film je pouze takovým pozlátkem. A navíc seškrtaný rozpočet na pouhých 200 milionů dolarů (hrozný pakatel, že?) takže velké trikové exhibice ve velkém bohužel nehrozí a že by filmu Setsakramensky slušely ! Třeba se však dočkáme v díle pátém? A nebo spíše desátém?

Queen Anne’s Revenge

Nějáký neznámý Jack Sparrow? Kdo to k sakru je! Společně s: Kapitánem Černovousem. Jeho dcerou Elizabethou. Naopak ho nedoprovází Orlando Bloom a Keira Knightleyová, kteří prostě ve filmu nejsou a nikdo se o nich nijak nezmiňuje. A to není jediná změna. To celé táhne touha po bájném Pramenu Mládí! Celý děj se jakoby snaží vracet ke kořenům, restartovat celou sérii a při tom udržet diváka pokud možno živého ale když umře nudou, tak se také nic nestane. (film je dlouhý něco přes 2hodiny)

Kde je ten prďola, co čepuje to pivo? Á, támhle je!

Jacku, přestaň jančit, vždyť tady jsou i jiný postavy, dej si oddych! Nejslabším prvkem filmu je paradoxně scénář. Né že by na něm jako někdy záleželo ale tento, v tomto čtvrtém díle je bez skrupulí nejslabší !

Pozor, Pozor! Máme tu film podle tý inTELEktuální předlohy! Podle literatury!

Pirátská kniha "Na vlnách podivna" (vyšla před pár lety také u nás v české kotlině) byla adaptována pro potřeby Pirátů z Karibiku (se kterými neměla nic společného), to znamená byl do ní vepsán Jack Sparrow a kapitán Barbossa. Dva týmy (plus nějací španělé) závodí o to, kdo se první dostane k fontáně, ale je to poměrně zmatené a často se jejich "pořadí v závodě" bez vysvětlení mění a postavy se setkávají a rozcházejí na základě velmi chatrných motivací.

Nekoukat na trailer! spoiler

Spoiler: Přečíst

Pokud je vám zážitek z filmu milý! (tedy alespoň ten minimální, co je film schopný nabídnout)

Dabing

BERTE ENG VŠEMI DESETI! Ten český je totiž naprosto hrozný! (Jacka mluví Saša Rašilov a kupodivu mluví jinak než Johnny Depp, protože není Johnny Depp) A to raději ani nemluvím o ostatních. Český dabing je vážně blbý, prostě se nepovedl. Je sice menšina lidí, kterým se líbí ale valná většina lidí, která viděla obě dabované verze jasně říká, že ten anglický je lepší, s mým názorem v čele. Berte to však pouze jako doporučení, je samozřejmě na vás, zda si chcete kazit zážitek z filmu či nikoliv.

3D

Tento Film je i ve třidé a těch pár scén, kdy to 3D vůbec postřehnete, by se daly spočítat na prstech jedné ruky! 3D nebrat, nevyplatí se. Např. u takového Avatara se vyplatil, zde je však skutečně zbytečný, než aby na 3D v tomto filmu zapracovali, udělali z něj v tomto případě Pirátů z Karibiku marketingový tah.

Hodnocení

S Johnny Deppem je vždycky zábava trávit čas ale čtvrtí Piráti jsou Yo ho ho-hum. Prostě nic převratného, krom několika málo efektních scén, mořské panny jsou excelentní ale příběh jako takový postavený na hlavu a to se raději nezmiňuji o dalších věcech. Takže pokud chcete jen tak hodit své peníze hladovému pirátovi jménem Johnny Depp, který vás v tomto díle moc kvalitativně nepotěší, tak směle do toho, vymlouvat vám to nebudu.

*6.3*

Hvězdné hodnocení máte níže. Ať mají dětičky, všeználkové a fandové této filmové série radost.

Hodnocení hry
Skóre hry 7 7/10
Verdikt: Náctiletí frikulíni nekoukejte na trailer a vemte na to holku, té se s největší pravděpodobností Johnny Depp neomrzí nikdy a vy tam máte zase sličnou Penélope Cruz. Jo a je tam ten týpek, co dělá ty soundtracky, Hans Zimmer se jmenuje, tak hoďte ucho.
Tisk
Hodnocení:
( 8.2 / 37 hlasů ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
nezmar    dobry filmnezmarnezmar6939    10.6.2011 21:03 nezmar

dobry film

Bunhead    moc pěknéBunheadbunhead6229    8.6.2011 13:06 Bunhead

moc pěkné

Silverine    Já jsem bohužel neměl na výběr, protože u nás máme pouze 3D kino a jezdit se mi kvůli tomu někam jinam nechtělo, jak už bylo zmíněno, 3D je tam celkem k ničemu, žádné pořádné efekty ani nic podobného. Díl to sice rozhodně nejlepší není, ale Johny Depp opět podal celkem dobrý herecký výkon a mě se tam líbil. S hodnocením zajisté souhlasím.Silverinesilverine1554    1.6.2011 21:05 Silverine

Já jsem bohužel neměl na výběr, protože u nás máme pouze 3D kino a jezdit se mi kvůli tomu někam jinam nechtělo, jak už bylo zmíněno, 3D je tam celkem k ničemu, žádné pořádné efekty ani nic podobného. Díl to sice rozhodně nejlepší není, ale Johny Depp opět podal celkem dobrý herecký výkon a mě se tam líbil. S hodnocením zajisté souhlasím.

Playman    Taky jsem na tom byl v Imaxu. 3D se tady fakt nevyplatí, raději jděte na 2D, protože za 3D dáte více peněz a není tam to 3D vůbec využito.Playmanplayman62    1.6.2011 16:54 Playman

Taky jsem na tom byl v Imaxu. 3D se tady fakt nevyplatí, raději jděte na 2D, protože za 3D dáte více peněz a není tam to 3D vůbec využito.

Satris    Byl jsem na tom v imaxu a nelituju toho. Na 3 díl to sice nemá ale byl to příjemně strávený večer. Nejvíc 3D na celém filmu byli titulky na konci, jinak to bylo takové 2. 5D.Satrissatris4044    1.6.2011 16:34 Satris

Byl jsem na tom v imaxu a nelituju toho. Na 3 díl to sice nemá ale byl to příjemně strávený večer. Nejvíc 3D na celém filmu byli titulky na konci, jinak to bylo takové 2. 5D.

Fatal.Error=XP    Já teda viděl EN i CZ vezri, a kdybych neuměl číst (titulky) tak by mi Dabing nevadil :lala:Fatal.Error=XPfatalerrorxp5036    1.6.2011 15:37 Fatal.Error=XP

Já teda viděl EN i CZ vezri, a kdybych neuměl číst (titulky) tak by mi Dabing nevadil :lala:

Robert1106    Pekna recenzia. :-)Robert1106robert11063077    1.6.2011 14:58 Robert1106

Pekna recenzia. :-)

Miky člen redakce    PovedenéMikymiky3    1.6.2011 13:36 Miky

Povedené

Playman    Díky všemPlaymanplayman62    1.6.2011 12:00 Playman

Díky všem

Bela    Článok je dobre napísaný, nemám čo vytknúť. Hodnotenie ani pozlátko neriešim, takže u mňa desina.Belabela2855    1.6.2011 10:35 Bela

Článok je dobre napísaný, nemám čo vytknúť. Hodnotenie ani pozlátko neriešim, takže u mňa desina.

Amahara    Playmane ty jdeš nějak do sebe. Sice to nemá obrázky, které by tomu dodaly šmrnc, ale jinak je to fajn a u mně máš tentokráte jasnou desítku :lala: .Amaharaamahara5002    1.6.2011 10:21 Amahara

Playmane ty jdeš nějak do sebe. Sice to nemá obrázky, které by tomu dodaly šmrnc, ale jinak je to fajn a u mně máš tentokráte jasnou desítku :lala: .

dorostCZ    Pěkný článek. Sám jsem na tom byl ve třidé ale přišlo mi to naprosto zbytečný :thumbup: jinak s tvým hodnocením naprosto souhlasím ;-)dorostCZdorostcz503    1.6.2011 07:10 dorostCZ

Pěkný článek. Sám jsem na tom byl ve třidé ale přišlo mi to naprosto zbytečný :thumbup: jinak s tvým hodnocením naprosto souhlasím ;-)

O autorovi blogu

Playman
Playman
Muž, 27 let, CZ (Praha)

Z her bych vypíchnul zase jenom žánry, protože by to jinak bylo na dlouho, ani bych to nebyl schopen všechno vypsat. Hraju opravdu všechno! Od onlinovek až po RPG, závodní hry (NFS,Colin McRae) a samozřejmě nesmím opomenout ten základ, což jsou u mě hry akční. Žánr mého srdce, byl, je a vždy bude žánr RPG her. Ještě pár drobností zde zmíním. Rád cestuji, poslední cesta byla do Egypta, možná budu i nějákou tu chvilku v zahraničí pracovat. Tak zdar všem dobrým pařbám a ať nás dobré hry naplńují a pořad Indian pořát společně s nimi.

"Snad mi neodejte opět grafická karta. Technological master Ing. ->>> send me PM or EMAIL.

Moje PC:

Thermaltake Level 10 GT Snow Edition, Intel Core i7-2600K,chladič: Noctua NH-C14S,  Kingston: 16GB 1866MHz DDR3 CL10 DIMM (Kit of 2) HyperX FURY Red Series , dříve: GAINWARD GTX970, NYNÍ: Grafická karta SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX 470 8GB, Zdroj: ARCTIC Cooling Fusion 550, 550W. ASRock Z68 Pro3-M

skříň specifikace: www.thermaltake.com/products-model_Specification.aspx?id=C_00001788

Nově Sluchátka:HyperX Cloud II Gaming Headset, staré: Koss RUK50

Klávesnice: Func KB-460.

NEJVÍCE SE TĚŠÍM NA TYTO HRY: (v roce 2017)

READY OR NOT -Velmi zajímavá hra, která má potenciál.

„Má to být duchovní nástupce SWAT 4“


1) měla by být TOP: Kingdom Come: Deliverance (Aby se člověk bál číst názory druhých na Daniela Vávru).

2) Prey - Snad už to konečně vydají, tahle hra měla vždy smůlu. Edit: (v roce 2017 vydáno).

Cyberpunk 2077

Tahle hra bude pecka! Celkově očekávání jedné herní dekády.

XCOM 2 - již vyšlo a prosím zakažte hraní této hry, nejnávykovější hra pod sluncem! Pozor, hrajte jen na vlastní nebezpečí!

Uvidíme...

*last edited 30.10.2016

Playman.

 

P.S. OKÉNKO HER KTERÉ MĚ NEJVÍCE ZAUJALY A PO DOHRÁNÍ DOSTALY:

 

The Witcher 3: Wild Hunt, L.A. Noire,  Blues and Bullets

Life is Strange ,,(Po prvním spuštění mě hra neoslovila, vrátil jsem se k ní až za rok a dohráno)

 

♥Mafia: The City of Lost Heaven navždy v našich srdcích...♥

 

禅Zing.cz禅

 

Ikdyž podobnou hudbu zrovna neposlouchám, tohle je fakt dobrý a Karel Janoušek musel být borec! :-D

 

 

... zde pokračujte v psaní ...

 

info o něm koho by to zajímalo - vypůjčené:
„Maršál RNDr. Karel Janoušek (30. října 1893, Přerov -- 27. října 1971, Praha) byl československý voják, člen prvního a druhého odboje a vězeň komunistického režimu. V první světové válce bojoval v řadách Československých legií v Rusku, za druhé světové války organizoval tvorbu československých leteckých jednotek v RAF. Krátce po únorovém převratu byl nejprve přeložen do výslužby a později jej Státní bezpečnost vyprovokovala k pokusu o emigraci, při kterém jej zatkla. V následném vykonstruovaném procesu byl odsouzen nejprve k 18 letům těžkého žaláře, degradaci na vojína, ztrátě akademického titulu a vyznamenání. Po několika od

Edited byValentýn 2018 (∩`-´)⊃━☆゚.*・。゚
Založit herní BLOG